Jak wybrać odpowiedni koncentrator tlenu?

Witam, moja babcia ma astme oskrzelową, naderwane płuco i potrzebuje kooncentratora tlenu. Na co powinnam zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego? Czy przenośny kooncentrator umożliwiający -Wylot powietrza: ok. 3L/min (standardowe ciśnienie atmosferyczne) -Stężenie: 29% + / -2% (standardowe ciśnienie atmosferyczne) będzie wystarczający? Czy powinien to być standardowy kooncentrator, którego przepływ tlenu jest od 0,5 do 5l/min? Bardzo proszę o odp, ja zupełnie się nie znam na tym. pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie.
Niestety zagadnienie przekracza możliwości naszego serwisu. Sprawę należy przedyskutować z dotychczasowym lekarzem prowadzącym (najlepiej anestezjologiem lub pulmonologiem), który dobierze odpowiedni aparat w oparciu o dotychczasowe wyniki badań gazometrycznych i badanie kliniczne pacjentki.