Jak wygląda leczenie złamania goleni?

Witam serdecznie, pod koniec marca zlamalem kostke boczna goleni prawej. Zoperowano mnie tydzien pozniej wstawiajac tytanowa blaszke, 6 srub mniejszych i jedna dluga przechodzaca przez wiezozrost. Mam kilka pytan: 1) Kiedy jezeli zakladajac, iz kosc dobrze sie zescala moga mi wyjac dluzsza srube? 2) Czy blacha i reszta mniejszych srub zostana mi juz do konca? 3) Czy bede mogl wrocic do pilki noznej rozpatrowujac wariant, ze blaszki mi nie wyjma? ~serdeczne pozdrowienia

Lek. Tomasz Budlewski

Wszystko zależy od stopnia gojenia i późniejszej rehabilitacji . Drobne elementy zostają natomiast większy zostanie wyjęty gdy stopień zrostu będzie odpowiedni proszę kierowac się zaleceniami lekarza ortopedy lub medycyny sportowej