Jak wygląda życie pacjenta po operacji przepukliny rozworu przełykowego IV stopnia?

Mam przepukline rozworu przełykowego 4 stopnia , tabletki troche pomagają ale odczuwam po nich skutki uboczne.Jeśli zdecydowałbym sie na operacje to czy : w Toruniu są dobrzy specialiści od tego i czy dużo jest wykonywanych takich operacji?(szpital bielany) Czy w odległym czasie takim jak np 20 lat po operacji może być wszystko dobrze czy trzeba reoperowac ja co jakiś czas? Czy po operacji będę mógł uprawiać sport (triathlon, siłownia)? pozdrawiam

Witam. Nie orientuję się w "dobroci" specjalistów z Torunia. W razie czego niedaleki Bydgoszcz ze szpitalami uniwersyteckimi także zapewni właściwą opiekę. Zabieg wykonuje się po to by zlikwidować dolegliwości. Powstały zrost zeszytych tkanek powinien zapewnić trwały efekt. Zabiegi w chwili obecnej najlepiej wykonać laparoskopowo i pod tym względem proponuję przeszukać internet gdzie są wykonywane w Pana rejonie.
A'propos łagodzenia objawów - najnowszy wynalazek to lek ESOXX - radzę wypróbować. Pozdrawiam.