Jak wyleczyć silne bóle głowy i okolicy oka prawego?

Boję się pójść do lekarza. Ale mam silne bóle głowy okolicy oka prawego, kiedyś dostałem w ucho z otwartej ręki i nadesłała się blanka bebenkowa nie mogę nurkować bo jak dostanie się do tego ucha woda strasznie cierpię przez kilkanaście dni migdały z tej strony ucha jest cztery razy większy niż ten z drugiej strony, a jak już zaczyna mnie boleć głową to aż zbiera mnie na wymioty pomaga tylko sen na oko z tej strony mam wadę aż -5 dioptri (nie wiem jak dokładnie się te wadę oznacza) czy to może guz miewam zaburzenia i jestem coraz bardziej nerwowy rozmawiam sam do siebie i mam straszne paranoje boję się iść do lekarza i jeszcze nie mam ubezpieczenia dodatkowa informacja kiedyś dużo się byłem na ulicy proszę o odpowiedź bez ogródek prosto z mostu

Witam!
Samemu siebie dokładnie się nie zbada - nie zachowamy oglądu obiektywnego. Należy zgłosić się na konsultację neurologiczną; porobią odpowiednie badania i w zależności od wyników podejmą odpowiednie leczenie. Wskazana konsultacja psychiatryczna celem wykluczenia lub potwierdzenia tła nerwicowego.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.