Jak wyleczyć spływanie wydzieliny w gardle?

Mam ciągle spływająca wydzielinę po gardle i chrypke.Musze często odchrzakiwac.Mialem robione testy akregiczne ze skóry i krwi nic nie wyszło.Ponadto miałem robiony FESS na zatoki.Ale ściekanie po gardle i odchrzakuwanie zostało.pomaga mi dymista i clatra..Ciekawostką jest ze po wypiciu piwa czy wina w/w dolegliwości potęgują się od razu.jak to wyleczyc?

Nos i zatoki wydzielają w ciągu doby około 2,5 litra płynów. Spływa ona po tylnej ścianie gardła bo takie jest jej zadanie. Nawilża nos, noso-gardło, gardło środkowe, gardło, dolne , wejście do krtani i do przełyku. W ciągu dnia, mimowolnie, aktem połykania przemieszczamy ją do przełyku. Podobnie dzieje się w nocy. Problem jest dopiero wtedy kiedy zabraknie tej wydzieliny i tego nawilżania. Z reguły nie należy leczyć się z tego powodu. To jest fizjologia.