Jak wyznaczyć długość cykli miesiączkowych?

Witam. Daty moich trzech ostatnich miesiaczek to: 25 czerwiec, 23 lipiec i 25 sierpień. Oznacza to, że moje cykle trwały 28dni i 33dni czy 29 dni i 34dni?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czas trwania cyklu liczy się od pierwszego dnia miesiączki do dnia poprzedzającego następną miesiączkę. Inaczej mówiąc pierwszy dzień miesiączki jest pierwszym dniem cyklu a ostatni dzień cyklu, to dzień poprzedzający pierwszy dzień krwawienia miesięcznego. W związku z tym Pani cykle trwały 28 i 33 dni.