Jak zmniejszyć migdałek?

Witam, mam nastepujacy problem: moj prawy migdal ma dziury i niestety czesto gromadzi sie tam cos takiego bialego, jakby kulki, ktore niezbyt przyjemnie pachna. Na wizycie laryngolog powirledzial mi że musze je poprostu wyciskac. Nie jest to zbyt przyjemny zabieg, ale tak robie. Jak nie mam tych kulek to ciagle jest tam taka biala maz, troche wyglada jak ropa. Napewno jest to jakis stan zapalny bo migdal jest caly zaczerwieniony i lekko powiekszony. Jedyne co pomaga, na zmniejszenie tego migdala i zeby mnie nie bolalo to wlanie wody utlenionej do prawego ucha. To tez nie jest zbyt przyjemne, no ale pomaga. Czy mozna cos z tym zrobic? Nie chce podwazac kompetencji lekarza u ktorego bylam, ale perspektywa ze taki moj urok, malo mnie zadowala. Dodam, ze kiedys duzo chorowalam na angine, ale odkad lecze tarczyce to przestalam chorowac. ( Mam niedoczynnosc i hashimoto)

Woda utleniona jest na rany skóry a nie na czuły element budowy ucha jakim jest błona bębenkowa. Nie rób tego nigdy. Prawdopodobnie nabawiłeś się choroby Hashimoto w przebiegu przewlekłego ropnego zapalenia migdałków podniebiennych nie usuniętych w porę za młodu. Hashimoto to choroba z autoagresji a początek temu mogły dać przewlekłe ropne zapalenia migdałków podniebiennych z odczynem reumatoidalnym ogólnoustrojowym. To już się nie cofnie ale nie czekaj na dalsze następstwa w postaci choroby reumatycznej stawów, serca, nerek, nerwów wzrokowych, przydatków itd. Usuń te migdałki. One są potrzebne wbrew podaniom ludowym i niektórych lekarz tylko do siódmego roku życia człowieka.