Jaka jest interpretacja wyniku badania histopatologicznego po poronieniu w 23. tc?
Witam, proszę o interpretację wyniku badania histopatologicznego po poronieniu w 23tc. Łożysko średnicy 17 cm z niecentralnym przyczepem pępowiny długości 16 cm, całkowita waga: 260g; pępowina na przekroju z trzema naczyniami; błony płodowe cienkie z przylegającymi skrzepami od strony kosmówki. Histologicznie: Chorioamnionitis purulenta. Łożysko o kosmkach zróżnicowanych pod względem wielkości w obfitymi złogami międzykosmkowego włóknika. Widoczna jest ogniskowyma martwica granulocytów w przestrzeni międzykosmkowej. Pępowina w zachowanym układzie naczyń. Dziękuję za odpowiedź

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania
Ropne zapalenie błon płodowych. To ono mogło być przyczyną utraty ciąży. Pozdrawiam!