Zapytaj lekarza

7 3 9 , 9 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest norma prolaktyny w przeliczeniu na mlU/L?

Witam. chciałabym dowiedzieć się jaka jest norma prolaktyny w przeliczniku na mlU/L. Mój wynik to 180 mlU/l. Czy może to oznaczać, że jest prolaktyny za dużo, czy za mało? Trochę się obawiam, że poziom prolaktyny może być niewłaściwy i że wiąże się z tym coś groźnego. Czym w ogóle jest prolaktyna i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka? Czy jej zbyt niska wartość może oznaczać coś złego? Czy zbyt wysoki poziom prolaktyny również może zagrozić zdrowiu? Mając zbyt niski poziom prolaktyny można ją podnieść? A jak należy pozbyć się zbyt dużej ilości prolaktyny z organizmu? Bardzo proszę o odpowiedź. Chciałabym szybko się dowiedzieć czy coś się ze mną dzieje, czy może prolaktyna jest w normie. Pozdrawiam
ponad rok temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam!
W celu przeliczenia jednostek stosujemy wzór 1 ng/ml = 20 mIU/l. Pani wynik w ng/ml wynosi zatem 9 ng/ml, co oznacza normę.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy