Jaka jest przyczyna bólu głowy okolicy ciemieniowej?

Witam. Od rzeźnia 2018 cierpię na codzienne bóle głowy ciemienia, potylicy oraz zatok. W grudniu dostałam skierowanie na rezonans (wykrycie torbieli rentecyjna 11 mm) Laryngolog skierował mnie teraz na tomograf zatok rozpoznanie : Przewlekle zapalenie zatok przynosowych. W lewej zatoce klinowej niewielka ilość treści płynnej, zatoki szczekowe, czolowe, prawa klinowa oraz sitowe prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujsciowo-przewodowe drożne. Przegroda nosa skrzywiona w stronę prawa. Dodam że katar spływa po tylniej scianie gardła, ciągle podrażnione gardło. Upośledzony węch , oraz dokucza piszczenie w uszach. Rezonans wykrył torbiel , tomograf już nie. Co to oznacza? Jak będzie wyglądac leczenie, czy punkcja jest konieczna? Wizytę u lekarza dopiero mam za 2 tyg , nurtuje mnie ten temat. Jak mogę sobie pomóc przez okres oczekiwania na lekarza?

Codzienne bóle głowy zawsze mają złożon ą etologię, kilka przyczyn: może stany zapalne zatok, może wada postawy, zmeczenie; napięcie emocjonalne etc Opisy TK , MRI " W grudniu dostałam skierowanie na rezonans (wykrycie torbieli rentecyjna 11 mm) Laryngolog skierował mnie teraz na tomograf zatok rozpoznanie : Przewlekle zapalenie zatok przynosowych. W lewej zatoce klinowej niewielka ilość treści płynnej, zatoki szczekowe, czolowe, prawa klinowa oraz sitowe prawidłowo powietrzne. Kompleksy ujsciowo-przewodowe drożne. Przegroda nosa skrzywiona w stronę prawa. Dodam że katar spływa po tylniej scianie gardła, ciągle podrażnione gardło. Upośledzony węch , oraz dokucza piszczenie w uszach. Rezonans wykrył torbiel , tomograf już nie. " DALSZA OCENA: Laryngolog, Neurolog;
Do pełnej konsultacji : badanie, wywiad, leki, ocena stanu Pacjenta i wyników badań; Jak morfol, OB, CRP, inne wyniki ?? . Pozdrawiam