Jaka może być przyczyna takich wysokich prób wątrobowych?

Dzien Dobry. Panie doktorze bardzo sie martwie o syna. Ma lat 30, nie naduzywa alkohou. Odebralismy badania Alat- 1005, Aspat ponad 400, GGTP-40. Dzis beda wyniki Hbs,HCV. Jaka moze byc przyczyna takich wysokich prob watrobowych? Miesiac wczesniej proby byly w granicach 100. Bardzo prosze o odpowiedz

Takie wyniki aktywności enzymów wątrobowych wskazują na jakiś proces zapalny w zakresie wątroby. Najlepiej poczekać na pozostałe wyniki badań laboratoryjnych i skonsultować się w tej sprawie bezpośrednio z hepatologiem. Chyba, że HBs lub też anty-HCV wyjdą dodatnie to z lekarzem chorób zakaźnych.