O czym może świadczyć dodatni HBS oraz podwyższone próby wątrobowe?

Od 7 lat wiem ze mam dodatni hbs. Nic z tym nie robilam gdyz ztwierdzono ze wszystko jest ok. 2 tyg temu robilam badania i mam podwyzszone proby watrobowe. Czekam na kolrjne wyniki. Czy to oznacza ze zaczelo sie cos dziac niepokojacego?

Jeśli ma Pani dodatni wynik poziomu białka HBs oznacza to zakażenie wirusem typu B zapalenia wątroby. Taki wirus niszczy komórki miąższu wątroby co przejawia się zwiększeniem aktywności enzymów wątrobowych. Trzeba w tej sprawie pilnie skonsultować się z lekarzem chorób zakaźnych i/lub z hepatologiem.