Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaki jest cudowny lek na postępująca polineuropatię?

jaki jest cudowny lek na postępująca polineuropatię? może jakieś alternatywne metody leczenia?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Agresja u dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o agresji u dzieci autystycznych.

Witam!
Polineuropatii jest mnóstwo! Różnią się objawami, jak i przyczyną. Jeżeli jest tak duża różnorodność to nie ma na to panaceum! Zazwyczaj leczymy usuwając przyczynę, dajemy leki neuroprotekcyjne, uzupełniamy brakujące substancje, ogromnie ważna jest rehabilitacja, stymulacja nerwowa (różne rodzaje). Najlepiej skontaktować się ze swoim neurologiem i lekarzem rehabilitacji - musi to być dostosowane do człowieka i możliwości technicznych na danym terenie.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

0

Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. W zasadzie nie istnieją leki zatrzymujące postęp choroby. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. W przypadku polineuropatii cukrzycowej klasyczne NLPZ są wręcz przeciwwskazane ze względu na ryzyko działań niepożądanych w stosunku do nerek, które i tak są narażone na uszkodzenie w przebiegu cukrzycy ( nefropatia cukrzycowa).
Do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę.

Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: galantaminę, kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B.

Specjalista w dziedzinie neurologii.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy