Jaki jest powód brązowego plamienia po zmianie tabletek antykoncepcyjnych?

Pytanie do ginekologa: Od kilku lat biorę tabletki antykoncepcjne Yasmin. Ostatnio zostały mi przepisane globulki Macmiror 500 complex, które po użyciu kilku odstawiłam, ponieważ wystąpiło swędzenie. Od tej pory mam codziennie brązowe lekkie krwawienie, dziś po obudzeniu krew była czarna i było jej więcej. W piątek zapiszę się do ginekologa, ale wolałabym przed wizytą wiedzieć co może być tego przyczyną i czy to niebezpieczne.

Lek. Tomasz Budlewski

Objawy mogą wynikać z infekcji zaburzeń hormonalnych i wielu wielu innych przyczyn. Konieczna wizyta u ginekologa