Jaki wpływ ma półpasiec na płód w 9 tygodniu ciąży?

Jestem w 9 tygodniu ciąży, wysypka którą zauważyłam została zdiagnozowana przez lekarza ogólnego jako półpasiec. Jestem przerażona! Jakie mogą wystąpić konsekwencje tej choroby u dziecka? Proszę o szybką pomoc!

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Półpasiec jest efektem uaktywnienia uśpionego wirusa, wywołującego pierwotne zakażenie zwane popularnie ospą wietrzną. Wirus nie przechodzi przez łożysko, dlatego nie jest groźny dla dziecka.

Konieczne jest jednak rozpoczęcie leczenia Pani. Niektóre preparaty przeciwwirusowe nie są przeciwwskazane w okresie ciąży, dlatego proszę się zgłosić do lekarza, który zaordynuje Pani odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam