Jaki wpływ na owulację ma Letrox?

Witam.Endykrynolog przepisal mi letrox 50, tsh 3,75, ft3,ft4 w normie. Staram sie o dziecko , ginekolog stwierdzil ze zatrzymanie owulacji jest wlasnie przez zbyt wysokie tsh. Na forach internetowych przeczytalam ze po tym leku strasznie sie tyje, a powinno byc odwrotnie. czy to faktycznie wina leku? Czy moge po nim przytyc mimo zdrowego i rozsadnego odzywiania?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie sadze . Proponuje kierowac się zaleceniami lekarza badającego