Jakie badania krwi zlecić, żeby wykryć sepsę?

Witam serdecznie robie sobie badania z krwi bo podejzewam bolerioze u siebie jednak chce zapytać jakie badanie krwi zlecić żeby wykryć sepse proszę o szybką odpowiedz i pozdrawiam

Sepsa jest to bardzo ciężkie schorzenie polegające na tym, że we krwi pojawiają się drobnoustroje, najcześciej w wyniku załamania systemu obronnego organizmu. Wykonuje się w takim stanie posiew krwi.Jeśli jest się w dobrej formie i jako tako człowiek funkcjonuje to nie ma mowy o sepsie.