Jakie badania należy wykonać w diagnostyce chorób nowotworowych?

Diagnostyka chorob nowotworowych. Witam, chcialam sie poradzic jakie badania warto wykonac gdy w rodzinie zostal wykryty rak. Siostra rak piersi - mama rak jajnika. Sama obecnie choruje na chorobe Gravesa-Basedowa. Regularnie wykonuje badania krwii, usg, ginekolog itp. chcialabym sie zapytac na jakie badania powinnam sie udac (oznaczenie markerow nowotworowych) jest ich wiele sa bardzo drogie (nie mieszkam w pl wiec opcja nfz nie wchodzi w gre) brca1? CA125? Bardzo prosze o porade. Dziekuje

Szanowna Pani,
W opisanej sytuacji najlepiej wykonywać regularnie : Usg piersi raz na 2 lata, cytologia raz na 2 lata. Usg raz na lata. Można wykonać test BRCA
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej
i onkologicznej

Witam proszę zacząc od USG piersi i badania klinicznego. Zaparaszam z badaniami na konsultację 600086240/501784896. W zależności od wyników i czynników ryzyka przedyskutujemy i ustalimy dalsze postepowanie.
pozdrawiam
Dr n med Daniel Maliszewski