Jakie dziecko powinno mieć wyniki po usunięciu wyrostka robaczkowego?

Witam moja 3 letnia córka miała operacje wycięcie wyrostka 10dni temu, 20.09 miała morfologia i jeszcze były podwyższone wyniki, w pn zrobiłam jej kolejna morfologie i wyniki spadły tzn crp jest. 3.2 a było 15 przed operacja 114, reszta w normie hemoglobina 10.6 od 11 norma ale płytki krwi idąc do szpitala miała 240 więc okey a z wyników poniedziałkowych ma 849 jest to dużo ponad normę, leukocyty w normie reszta też od czego te płytki krwi miga być aż tak duże, dziecko czuje się dobrze bawi się śmieje, nic ja nie boli byłam dziś u lekarza ale nic mi nie powiedziała tyle że w pn zrobić jeszcze, proszę o informację czy tak może być po operacji?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Często u dzieci płytki wzrastają w reakcji na infekcję. Również niedawne przebycie operacji może mieć na to wpływ. Teraz powinna Pani zastosować się do zaleceń lekarza i za kilka dni powtórzyć morfologię i udać się z dzieckiem na wizytę kontrolną.