Jak rozumieć te wyniki w 10 tc?

Witam, jestem w 10 tyg ciąży. Odebrałam wyniki i MPV 13,1(norma do 12,6) a płytki krwi 111(norma od 150) ogólnie zawsze miałam płytki krwi obniżone zazwyczaj wynik trzymał się 120. Choruję tez na niedoczynność tarczycy biorę eutyrox 88.Reszta wyników ok. Czy przy tych wynikach powinnam mieć powód do obaw? czy zrobić jeszcze jakieś wyniki badań?

Lek. Katarzyna Szymczak

Wskazana obserwacja i kontrolna morfologia co około miesiąc, chyba że pojawia się jakieś objawy m.in krwawienia, wynik plt obniżony, ale nie bardzo zły, niepokojący będzie przy poziomie poniżej 50.
Pozdrawiam