Wyniki badania krwi 18-miesięcznego dziecka

chciałam dopytać, dziecko 18mies, we krwi PLT-111 (norma od 150) i WBC 4,3 (norma od 6) poza tym wyniki w normie.WBC od zawsze ma niewiele ponad 4, natomiast PLT podczas infekcji spadło do 111 (norma od 150) natomiast po 4tyg ponowne bad i jest 150.Co w związku z tym? czy to niepokojące-może świadczyć o białaczce, bo Niskie WBC i PLT?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania morfologii krwi powinien być interpretowany całościowo. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.