Badanie morfologii a niski poziom żelaza i utajona krew w kale

Proszę o interpretację morfologii. Hemoglobina - 14,6 Poza normą: MCV - 79,5 MPV - 11,20 RDW-SD - 36 Dodam tylko, że w związku z niskim poziomem żelaza i krwią utajoną w kale, zrobiłem gastroskopie i kolonoskopie. Gastro wykryła zapalenie żołądka, a kolono bez zmian.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wynik badania morfologii krwi powinien być oceniany całościowo. Proszę zatem udać się na wizytę kontrolną do lekarza prowadzącego.