Krew utajona w kale u dziecka

Krew utajona w kale wynik dodatni u mojego synka 3.5 letniego. Co może być przyczyną takiego wyniku. Hemoglobiny u niego to 10,2 po miesiącu brania żelaza wynik się nie zmienił. W usg brzucha wyszły mu węzły chłonne powiększone jeden ma 1,66 do tego podwyższone ob 26. W szpitalu kazali dawać laktuloze bo stwierdzili ze to z kupy choć już od dłuższego czasu nie ma zaparc i na tym zakończyli jego hdiagnozę tak wygląda nasza służba zdrowia. Proszę o pomoc co powinnam zrobić jakie badania dalsze

najlepiej zgłosić się do gastrologa, a do tego czasu dieta lekkostrawna, żołądkowa , i jeśli chłopiec ma bóle brzucha słaby apetyt, to można domniemywać że ma podrażnioną śluzówkę żołądka i ona czasem podkrwawia proponuje podawać Gastrotuss Baby 1 łyżeczke do posiłku i obserwować czy się poprawia a na koniec zbadać ponownie kał na krew utajoną.