Zapytaj lekarza

7 4 0 , 1 4 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wyniki morfologii 9-miesięcznego dziecka

Mojemu 9-miesięcznemu synkowi zrobiłam badania - morfologię. Prosiłabym o odczytanie jej: HCT 32,5, RBC 4,04, HGB 10,7, WBC 7,55. Wskaźniki czerwonokrwinkowe: MCV 80,4, MCHC 32,9, MCH 26,5, RDW-SD 42,0, RDW-CV 14,6. Płytki krwi: PLT 387, PDW 11,0, MPV 10,0, P-LCR 23,9, PCT 0,39.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie.

W podanym przez Panią wyniku morfologii krwi występują graniczne poziomy hemoglobiny i hematokrytu. Może to świadczyć o rozpoczynającej się u dziecka niedokrwistości (anemii). Wskazane byłoby powtórzenie badania za miesiąc wraz z oznaczeniem poziomu żelaza we krwi. Jeżeli w kolejnym badaniu morfologii nastąpi dalszy spadek parametrów czerwonokrwinkowych (RBC,HCT,HGB), a poziom żelaza nie będzie mieścił się w normie, proszę zgłosić się z dzieckiem na wizytę u pediatry.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy