Jakie leczenie powinien podjąć, aby uniknąć utraty wzroku?

Witam, mój tata ma schorzenie oka zw. zwyrodnieniem plamki zółtej. Jakie leczenie powinien podjąć aby uniknąć utraty wzroku ? Czy są w PL kliniki prywatne gdzie można leczyć/zatrzymać to schorzenie ? z góry dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry. AMD z błoną CNV leczy się w Polsce w każdym mieście wojewódzkim.po diagnostyce i kwalifikacji podaje się injekcje leku do gałki ocznej np Eilea Lucentis Avastin.leczenia suchego AMD nie ma. Literatury o dietach i suplementach jest na tony. Również moda na laser 2R. Pozdrawiam serdecznie

Witam. Oczywiście posiadamy wiele ośrodków okulistycznych , które leczą to schorzenie, m.in. podaje się leki doszklistkowo anty- VEGF. Pozdrawiam