Jakie leki na kaszel można stosować w ciąży?

witam jestem W Ciąży jaki syrop mogę stosować na kaszel ? najlepiej by podac kilka propzycji bo jestem uczulona ma rozne preparaty ktore w sklad wchodza

Lek. Katarzyna Szymczak

Preparaty serii prenalen, syrop prawoślazowy, zależy to też od rodzaju kaszlu i trymestru ciąży. Najlepiej udać się do lekarza rodzinnego, który po badaniu zaleci odpowiednie preparat. Mozliwe jest też stosowanie m.in flegaminy czy syropów przeciwkaszlowych.
Pozdrawiam