Jakie mogą być skutki późniejszego wyjęcia krążka?

Powinnam była wyjąć krążek we wtorek, pomyliłam tygodnie i dopiero w niedzielę go wyjelam... 5 dni po terminie. Co to oznacza dla mnie?

Jeśli wyjęła Pani krążek do 28 dni, to należy od razu założyć nowy i nie ma problemu (każdy dzień ponad 21 noszenia jest traktowany jak jeden z 7 dni przerwy, czyli zakładamy, że póki co ma Pani dopiero 5 dni przerwy i ochrona jest zachowana).