Jakie preparaty należy przyjmować przy refluksie żołądkowo-przełykowym?

Witam czy lekarstwa BETASERC ? Alfadiol? Concor Cor ? Witaminy Magne B6 i calperos 1000 mogą zle działać na żołądek? Cierpię na refluks? I jeszcze jedno pyt : jaki jest zamiennik dla witaminy Calperos 1000 ? Chodzi mi o to zeby były to mniejsze tabletki i łatwiejsze do łykania. Calperos sa podłużne i całkiem spore. Od dzieciństwa mam problem z łykaniem tabletek.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, wymienione leki nie wpływają w znacznym stopniu na wystąpienie refluksu. Szanowna Pani , istnieje wiele zamienników dostępnych bez recepty np. unikalk Basic lub tabletki musujące. Pozdrawiam