Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania

proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa i postepować zgodnie z zaleceniami.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Konflikt serologiczny - czy był przyczyną poronienia?

Poroniłam. Hormon beta HCG zaczął mi nagle spadać, do tego krwawienie i silny ból podbrzusza. Dostałam w szpitalu leki na całkowite oczyszczenie i zwijam się teraz z bólu. Nie mogę się z tym pogodzić. Pragnęłam tego dziecka od dłuższego czasu. Odebrałam wyniki grupy krwi mojej i męża, okazało się, że mamy konflikt serologiczny. Czy to mogło być przyczyną tego poronienia? Przecież wszystko było dobrze. Mam pytanie, czy po tym poronieniu powinnam otrzymać jakiś lek albo zastrzyk, żeby przy kolejnej próbie sytuacja się nie powtórzyła?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Lek. Krystyna Gałązka
28 poziom zaufania

Witam!
Pisze Pani o konflikcie serologicznym, więc rozumiem, że ojciec dziecka ma grupę krwi Rh (+), a Pani ma Rh (-). To jednak nie oznacza, że wystąpił konflikt serologiczny i że z tego powodu nastąpiło poronienie. Zdarzyć to się mogło tylko pod warunkiem, że nie była to pierwsza ciąża, lub że miała Pani nieokreślone krwawienia, czy inwazyjne zabiegi podczas ciąży. Jeśli była to ciąża pierwsza, powinna Pani  dostać immunoglobulinę, dzięki której ryzyko konfliktu serologicznego w kolejnej ciąży zostanie zminimalizowane.
Proszę więc powiadomić swojego ginekologa o Państwa grupach krwi i porozmawiać z nim na temat profilaktyki konfliktu serologicznego w kolejnej ciąży.
Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Ryzyko poronienia w 8 tygodniu ciąży

W 8 tyg ciazy jakie jest ryzko poronienia? W 7 tyg ciazy zarodek z bijacym serduszkiem. To prawda ze po 12 tyg ryzyko poronienia gwałtownie spada? Czy krwiak nieduzy moze byc przyczyna poronienia?
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty