Jakie są objawy leukopenii?
Witam serdecznie, w ciągu ostatnich 2 tygodni miałam dwa razy biegunkę. We wtorek zrobiłam badania krwi i wykazało 2,7leukocytów. W rozmazie automatycznym jest za mało również neu %, neu, lymph, zaś więcej Baso% i Mon%. Żelazo, crp i ob i reszta w normie. Mam niedoczynność tarczycy biorę regularnie hormon. Jestem po usg jamy brzusznej i ginekologicznym usg i nie ma żadnych zmian, organy w porządku. Co to może być? Czy to już leukopenia?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Niewielki niedobór leukocytów nie daje objawów, dopiero większe niedobory są przyczyną nawracających infekcji. W jamie ustnej mogą pojawiać się afty i owrzodzenia. Mogą to być stany podgorączkowe, gorączka, infekcje górnych dróg oddechowych z zapaleniem płuc włącznie. Leukopenia towarzyszy nadczynności tarczycy dlatego warto byłoby skontrolować TSH czy dawka hormonów tarczycy jest prawidłowo dobrana, zakażenia wirusowe również mogą się objawiać leukopenią.
Pozdrawiam.