Jakie są objawy przewlekłego zapalenia stercza?

Trzy tygodnie temu miałem wizytę u urologa, stwierdzono u mnie zapalenie stercza, ból przejawiał się standardowymi objawami. Po około 2 tygodniach przyjmowania masy leków, w tym 2 antybiotyków - dioxiciliny, metronidazolu, sam ból od stercza jakby odszedł. Teraz przez około tydzień ból polega na uczuciu gorącej moszny, promieniującym bólu pachwin. Oddaję mocz co około 3-4 godziny, nie przez parcie na mocz, lecz właśnie przez gorącą mosznę, bez żadnych problemów przy samym oddawaniu. Dodam, że wydaje mi się, że pojawił się u mnie żylak powrózka, z guzkami na nim samym. Czy są to dalej objawy i kontynuacja być może już przewlekłego zapalenia stercza? Czy może powinienem jak najszybciej zgłosić się do lekarza? Dotyczy to innego ciężkiego schorzenia?

W tej sytuacji radziłbym ponownie, kontrolnie skonsultować się z urologiem. Być może właśnie faza ostra stanu zapalnego gruczołu krokowego przeszła w fazę przewlekłą. Taki stan może wymagać dłuższego stosowania antybiotyku, nawet i do 3 miesięcy i oczywiście leków dodatkowych. O dalszym postępowaniu zadecyduje urolog po bezpośrednim badaniu.