Jakie są sposoby na zwiększenie prawdopodobieństwa zapłodnienia?

Witam, mam dziwne pytanie w sprawie starań się o dziecko jak niektóre kobiety mam tyłozgięcie macicy i tak czytam na różnych forach i chciałabym dowiedzieć się jak to jest naprawdę z zachodzeniem w ciążę czy faktycznie po stosunku nie wolno wstawać? Nie wolno iść do łazienki siusiu bo wypłukuje plemniki?Trzeba mieć nogi do góry ,, bo ułatwia przepływ plemników"? Tak samo jak twierdzenie że przy staraniach się o dziecko nie wolno używać płynu do mycia miejsc intymnych? My z mężem staramy się o dziecko mój ginekolog o tym wie i jakoś mi o tym nie mówił więc jak to jest? Biorę tabletki inofolic combi i mówił że mamy się starć próbować i nie poddawać się czyżby się mylił?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Polecam artykuł dr Nicole Sochacki-Wójcickiej, który zawiera kilka porad na temat zajścia w ciążę https://mamaginekolog.pl/zrobic-zeby-zrobic/ Jeśli chodzi o porady internetowe, to nie wszystkie są zmyślone. Przede wszystkim należy pamiętać, że zaplemnienie nie równa się zapłodnieniu. Plemniki muszą mieć czas aby przedostać się do kanału szyjki macicy. Dlatego po stosunku warto zostać w łóżku jeszcze przez jakiś czas. Płyny do higieny intymnej powinny być generalnie używane tylko w określonych przypadkach.