Jakie są szanse prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny dziecka?

Dzień dobry, Bardzo proszę o informacje jakie szanse ma moje dziecko na normalny rozwój fizyczny i psychiczny. Jestem obecnie w 36 tyg ciąży. Na usg w 31 tygodniu zostało wykryte poszerzenie komór bocznych do 13 mm. Poszerzenie to zostało potrwierdzone w badaniu MRI, które wykazało asymetryczna wentrikulomegalia. Komora z jednej strony jest powiększona do 15-17 mm a z drugiej jest w granicach normy. Jakie powinno być postępowanie medyczne z takim dzieckiem zaraz po porodzie? Na jakie badania zwrócić uwagę? Z jakimi lekarzami konsultować?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W takim wypadku wykonuje się usg przezciemiączkowe i ponownie ocenia wymiary komór po porodzie. O dalszym postępowaniu zostanie Pani poinformowana przez lekarzy neonatologów po porodzie.