Jakie są zalecenia przy takiej torbieli jajnika?

Witam, mam stwierdzoną dwukomorową, gładkościenną torbiel jajnika, o siatkowatej strukturze, dość dużych rozmiarów Ok.7x5,5cm. Jakie zalecenia w tej sytuacji? Czy bezpieczne jest z taką torbielą uprawianie sportu?

Sport wyczynowy na pewno nie jest zalecany, duża torbiel to i duże ryzyko pęknięcia i krwotoku. Zwykle stosuje się na początku leki hormonalne aby zmniejszyć rozmiary torbieli, jeśli to nie pomaga - leczenie jest zabiegowe.