Jakie tabletki antykoncepcyjne zażywać w wieku 40 lat przy problemach z nadwagą i brakiem ochoty na seks?

Mam 40 lat, od 17 lat biore cilest, niestety za miesiąc kończy mi się zapas , prosze mi doradzić na jakie tabletki antykoncepcyjne powinnam się zdecydować ? DODAM JESZCZE ŻE MAM PROBLEMY Z NADWAGĄ I NIE MAM OCHOTY NA SEX. Prosze o rade.
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Pytanie raczej do ginekologa, a nie psychiatry seksuologa. Jest to częsty, niestety, problem, o którym Pani napisała. Proponuję porozmawiać o tym ze swoim lekarzem ginekologiem.
Drugą opcją jest konsultacja z lekarzem ginekologiem, który jest też specjalistą seksuologiem.
Jest taka możliwość w pobliskim Szczecinie (dr I.Jankowska), sa takie możliwości w Poznaniu (dr G.Jarząbek, Dr E.Kucz).
Nie należy oczekiwać konsultacji hormonalnych przez internet, sa to zbyt ważne i skomplikowane zagadnienia. Pozdrawiam Panią i życzę poprawy. JW,www.seksuologia.org.pl

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty