Jasne i migające obiekty w polu widzenia

Witam, prosze o wyczerpującą odpowiedź. Widzę jasne obkiety na czarnym tle podwójnie (objawy takie same jak przy stożku rogówki), chyba płyn w gałce ocznej mam mętny, gdyż patrząc na np. niebo widze takie małe stworzonka, obiekty. Problem polega na tym że ostatnio wieczorem, jak po prostu obiekty które nie są w środkowej części oka migają, szczególnie dostrzegalne to jest jak nie patrze centralnie na koszule ale jest ona w zasięgu wzroku ona dziwnie miga, jest ryzyko utraty wzroku czy coś pow.?

jest ważne czy ma Pan krótkowzroczność lub /i zmiany zwyrodnieniowe w siatkówce. Błyski są zawsze poważnym objawem okulistycznym świadczą bowiem o trakcji szklistkowo siatkówkowej. Radzę się zbadać u okulisty a nie w googlach.