Karmienie piersią a zanik miesiączki

Witam serdecznie!

Moją córeczkę karmiłam piersią 15 m-cy. Odstawiłam ją gdyż miałam ropień lewej piersi ;-(. Brałam antybiotyki (przez 7 dni T*** a następnie D*** C i M***) przez trzy tygodnie i B*** 45 tabletek na wysuszenie pokarmu. Minął m-c odkąd nie karmię piersią i nadal nie mam miesiączki. Mam boleści jajników tak ja przed miesiączki i nic więcej. Czy powinnam iść do lekarza ?
Proszę o radę bo zaczynam się martwić. Pozdrawiam Kinga

Witam serdecznie!

Pierwsza miesiączka po porodzie u kobiet, które nie karmią piersią pojawia się zwykle między 6 a 8 tygodniem urodzeniu dziecka. U kobiet, które karmiły, na termin pojawienia się miesiączki wpływa wiele czynników, m.in. długość laktacji.

Trudno jest przewidzieć, kiedy miesiączka pojawi się u Pani. Ból jajników może sugerować owulację lub nadchodzący okres. Sugerowałabym odczekać jeszcze ok 4 tygodni i jeśli krwawienie się nie pojawi, skonsultować się z Pani lekarzem prowadzącym.
Pozdrawiam.