Kaszel i wydzielina w gardle u 5-latka

Witam mam problem z synem 5letnim.Bylismy u pediatry bo dziecko kaszle ma wydzieline w nosku taka gesta przezroczysto zielona a kaszel mokry taki ze mu sie odrywa.Problem z tym ze to wszystko mu spływa po gardle ma chrypke i chrzacha i nie potrafi sie tej flegmy pozbyc ma jej bardzo duzo słychac jak mu wchodzi na struny głosowe jest poprostu zaflegmiony. Na oskrzelach i płucach czysty.Doktor przepisał krople nasic inhalacje z nebudu i na alergie i nie ma poprawy.na alergie go uczula.Pomocy

Na gęsta wydzielinę dobry jest syrop Deflegmin( mucosolvwan) , a jeszcze lepszy ACC( acetylocysteina) . podaje się rano i do 14 bo rozrzedza wydzielinę i łatwiej odkaszleć. Trzeba dziecko oklepywać . Jeśli nie było RTG to może zrobić jednak? Poza tym z zatok często spływa taka gęsta wydzielina, trzeba zrobić USG zatok i leczyć u laryngologa.
To właśnie zapalenie przewlekłe zatok często jest przyczyną spływania po gardle takiej gęstej zielonej wydzieliny.