Kaszel po grypie u dziecka

Witam!Dziecko (8 lat) niedawno przechodziło grypę i nie chodziło do szkoły.Gardło bardzo je bolało,gorączkowało i było osłabione.Te objawy już przeszły,ale do tej pory dziecko pokasłuje na mokro.Byliśmy na kontroli u lekarza- pani doktor zajrzała do gardła,osłuchała dziecko i powiedziała,że zdrowe jest,na kaszel nic nie dała.Myślałam,że przez weekend przejdzie kaszel, ale jednak nie.Zastanawiam się czy puścić je do szkoły.Czy jeśli dziecko kaszle mogę puścić je do szkoły i co kupić mu na kaszel?

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli kaszel nadal się utrzymują proszę koniecznie udac się do lekarza celem kontroli.