Kiedy włożyć krążek NuvaRing?

Stosuję krążki nuva ring, powinnam włożyć go w środę o 19, lecz włożyłam dopiero w czwartek ok 16, więc przerwa trwała 8 dni.. co teraz? czy jestem zabezpieczona? kiedy teraz wkładać krążek w środę czy w czwartek?

Przerwa zamiast siedmiu, 8 dni zwiększa ryzyko nieplanowanej ciąży bo nie jest kontynuowane przyjmowanie leku w odpowiednim harmonogramie. Jeśli nie istnieje ryzyko ciąży następny krążek założyć w czwartek