Kiedy wykonać badania na choroby weneryczne po niebezpiecznym stosunku

Witam. w poprzednim pytaniu poruszyłem temat chorób przenoszonych droga płciową. chciałem się dowiedzieć po jakim czasie można najwcześniej zrobić badania krwi aby uzyskać rzetelny wynik i dowiedzieć się czy jest się zdrowym. Mam tutaj na myśl takie choroby jak : kiła rzeżączka chlamydiozy HPV Czy okres 2 tygodni jest wystarczający aby zrobić badania po niebezpiecznym stosunku? Pozdrawiam

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Test na HIV po 3 miesiącach. Test w kierunku kiły po ok. 5 tygodniach zaś test w kierunku HPV po wystąpieniu wskazań klinicznych.