Kiedy zaczną działać leki na depresję?

Po jakim czasie zaczynają działać leki na depresję? Chodzi mi o to kiedy następuje poprawa i na czym ona właściwie polega. Czy jest to kwestia złagodzenia dolegliwości fizycznych np. że zmniejsza się ospałość czy problemy ze zasypianiem lub innych tego typu dolegliwości czy jest to związane ze stanem psychicznym, że człowiek się mniej izoluje czy zaczyna inaczej patrzeć na świat w tym wypadku pozytywniej? I ile trwa leczenie takiego epizodu i jak długo potem trzeba przyjmować leki?

Witam Panią
Najczęściej poprawę zauważa się w drugim, trzecim, a nawet
w czwartym tygodniu leczenia.
Warto jednak zastanowić się też nad wprowadzeniem
psychoterapii w proces leczenia.
Farmakologia bowiem jest leczeniem objawowym,
Środki farmakologiczne sprawiają, że dolegliwości stają się
łatwiejsze do zniesienia, ale nie leczą choroby.
Aby skutecznie i bezpiecznie wyleczyć depresję,
należy dotrzeć do źródła problemu i na tej podstawie
opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy depresji,
ale również dociera się do przyczyny problemu
i znajduje się sposób wyleczenia choroby.
Gdyby chciała Pani ze mną porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Pani,

Każdy reaguje indywidualnie na leczenie farmakologiczne-przyjmuje się, że
w okresie od ok. dwóch tygodni-do miesiąca powinna być zauważalna poprawa.

Z mojej strony mocno zachęcam Panią do podjęcia terapii, która pozwoliłaby Pani dotrzeć do prawdziwej przyczyny symptomów, w sposób naturalny, bez uzależnień i nie inwazyjny.

Uwielbiam takie powiedzenie, którym się chętnie z Panią podzielę, pod którym się podpisuję i które jest mi szczególnie bliskie:
Ruch zastąpi każdy lek, ale żaden lek nie zastąpi ruchu...

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem radości w codzienności,
Irena Mielnik-Madej
irena.mielnik.madej@gmail.com