Kręgozmyk po wypadku

Witam. Dwa lata temu doznalam wypadku w pracy a mianowicie stojac na dwu stopniowej postawce uderzylam glowa o metalowa linke zawieszona nad moja glowa w wyniku czego z duza silo spadlam plecami na ostatni schodwk. Od tego czasu mam coraz wieksze problemy z plecami I ogolnym poruszaniem. Ostatnio zrobilam przeswietlenoe I wykazalo ze mam kregozmyk. 7mm przesuniecie kregu l4 do przodu w stoaunku do kregu l5. Czy ten wypadek mogl spowodowac yakie problemu u mnie czy to zbieg okolicznosci? Dziekuje

Witam Serdecznie
W dużym stopniu Pani wypadek mógł wpłynąć na dotychczasowy wynik.Kręgozmyk może być spowodowany urazem - powstaje w efekcie zadziałania gwałtownych sił powodujących złamanie łuku kręgu w obszarze poza węziną – w obrębie wyrostków stawowych lub nasad łuków, też mogło być w Pani przypadku.