Kremy z filtrem a data ważności

Dzień dobry, mam taki problem: używam kremów do twarzy z UFA , UVB30 i 50. Kremy kupiłam dawno temu i je obecnie stosuję. I nic się ze skórą nie dzieje- nie opala się mocno, pomino silnego słońca(nie spala się). Czym może mi zagrozić to postępowanie? Przeterminowały się kremy chyba,ale działają jak nawet nowe. Za odpowiedź serdecznie dziękuję. Z poważąniem

Lek. Tomasz Budlewski

Kremy mają opbniżone działanie. Należy stosować kremy z prawidłową datą ważności i dbać o to by co sezon kupić nowe, gdyż jest na opakowaniu taki krem z podaną liczbą miesięcy - ile jest "dorby" od otwarcia opakowania. Stosowanie niezgodne z intrukcjami jest nieefektywne.

Krem z filtrem najlepiej wykorzystać w ciągu jednego sezony letniego- przeważnie po otwarciu są ważne 12 miesięcy. Po tym czasie kosmetyk traci swoje właściwości, może działać mniej skutecznie ale też uczulać i powodować podrażnienia.

Dzień dobry,

Nie zalecam stosowania przeterminowanego kremu. Stosując się do zaleceń producenta mamy gwarancje, że będzie on działał zgodnie z założeniami. Po upływie wyznaczonego czasu, gwarancja ta mija. Uważam, że nie ma co ryzykować i świadomie narażać się uczulenia czy podrażnienia.

Pozdrawiam