Krótkowzroczność i degeneracja plamki oka

Jestem krótkowidzem z degeneracją plamki oka prawego postępującą, astygmatyzm op i ol. op-sf 2 cyl -,2,5 os 15 ol- 3 cyl -4,5 os155 i dal widze w miare normalnie w okularach do chodzenia, ale nie widze bliży. Czy mogę z tym jeszcze cos zrobic?Okulary do czytania nie zawsze sie sprawdzają, w nich rowniez nie widze małych liter.

Problem z widzeniem z bliska powininno wyjaśnić badanie okulistyczne-lekarz okulista odpowie czy przyczyną kłopotów z czytaniem małych liter są zbyt słabe okulary czy zmiany w plamce żółtej.