Krótsza noga po złamaniu kości udowej u 2-latka

witam Dnia 23/09/2014 synek wiek 2 lata złamał kość udową prawej nogi (kość pękła wzdłuż bez odłamów). Tego samego dnia w nocy przeprowadzono operacje złożenia nogi i zastosowano wyciąg - synek leżał na plecach z podwieszonymi prosto obiema nogami pod kątem 90 stopni przez okres 3 tygodni. Następnie gips na 2 tygodnie. Teraz nóżka jest krótsza i po próbach zmierzenia jest to ok. 2,5 - 3 cm oraz jest zewnętrzne ustawienie stopy. Czy można coś zrobić, aby zniwelować różnice i kiedy? dziekuj

Zwykle takie złamania leczy się od razu operacyjnie, skrócenie nogi może się z czasem zmniejszyć rotacja może pozostać