Krwiaki po operacji żylaków

Witam! Jestem po operacji żylaków. Lekarz przepisał mi żel Lioton1000 (porobiły mi się krwiaki pooperacyjne) i stąd moje pytanie. Czy jak smaruje żelem nogę i owijam bandażem elastycznym to ma lepsze działanie? czy może lepiej poczekać aż żel wyschnie i dopiero owinąć nogę? Dodam ze przez jakiś czas muszę niestety chodzić w bandażu...Z góry dziękuję za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam!
ponad rok temu

Radzę najpierw użyć żelu, a następnie odczekać aż dobrze się wchłonie. Dopiero potem obandażować kończynę dolną, która była operowana. Szybkie zbandażowanie kończyny dolnej po nażelowaniu może spowodować wsiąknięcie żelu w bandaż.