Które plemniki mają większą szansę na zapłodnienie komórki jajowej?

Witam , jaki faktycznie jest najlepszy moment na zajście w ciąże w cyklu . A mianowicie które plemniki maja większą szansę na zapłodnienie komórki jajowej ? Te które powiedzmy zostały "zdeponowane" w pochwie na kilka dni przed owulacja i sobie czekają na jajeczko ( np 5,4,3 dni ) czy może większą szanse na zapłodnienie mają te "świeższe" plemniki z 2-óch lub, 1 dnia przed owulacją bądź w dniu jajeczkowania, przy codziennym współżyciu w te dni?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Największa szansa na zapłodnienie jest w przypadku współżycia dzień przed owulacją.