Który lek na nieregularny okres jest najbardziej bezpieczny dla organizmu?

Od zawsze mam nieregularny okres.Mialam duphaston przez 3miesiace. Luteine podjezykowo. Poltorej roku bralam Primolut. Teraz mam luteine dopochwowo 100 mg 2xdziennie. Mam 22lata. Moje pytanie brzmi. Co jest z tych preparatów najbezpieczniejsze dla organizmu? Jak dlugo mozna stosowac luteine dopochwowa ? Ile lat? zaznaczam ze moje normalne cykle sa co lub 4miesiece.jesli nie miesiaczkuje regularnie to powracaja grzyby candida.Przez co biore preparaty na regulacje cyklu.Proszę o odpowiedź.dziękuję

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Wymienione preparaty mają na tyle podobny skład, że ich działanie można uznać za porównywalne. Można je stosować tak długo, jak długo jest konieczność. Proszę jednak pamiętać, że przede wszystkim warto byłoby przeprowadzić dokładniejszą diagnostykę, by ustalić konkretną przyczyną zaburzeń miesiączkowania. Wtedy być może udałoby się wdrożyć leczenie celowane.

wszystkie są tak samo bezpieczne jak i niebezpieczna, hormony niosą ze sobą pewne niewielkie ryzyko powikłań( patrz ulotka leków). Jednak kobiety na całym świecie zażywają tonami i latami i świat się kręci .