Kwalifikacja do inseminacji przy bezskutecznych staraniach o dziecko od 4. lat

Witam.Od czterech lat staramy się z mężem o dziecko.Badałam się u kilku lekarzy ginekologów.Będąc u ostatniego z nich okazało się że mam PCO.Lekarz przepisał mi Metformax po 3 tabl.dziennie i Duohaston w 19 dniu cyklu przez 7 dni.Biorę to już pół roku i ciągle nic.Mąż miał dwa razy świnkę,robił badanie nasienia i nie jest z jego plemnikami tak źle.Zastanawiamy się nad inseminacją tylko czy się kwalifikujemy?

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, proszę skonsultować się najbliższym ośrodkiem wykonującym zabiegi inseminacji domacicznej, który zdecyduje o możliwości kwalifikacji. Oprócz podstawowych wywiadu i badania ginekologicznego przed przystąpieniem do inseminacji domacicznej konieczne są prawidłowy wynik badania cytologicznego nie starszy niż 12 miesięcy, prawidłowe pH pochwy, badanie nasienia ( gdy istnieją nieprawidłowości badania dodatkowe według wskazań),wykonanie USG narządu rodnego z oceną liczby pęcherzyków antralnych, badania hormonalne u pacjentek wymagających dodatkowej oceny rezerwy jajnikowej, oraz badania serologiczne u obojga partnerów nie starsze niż 6 miesięcy: HCV, HbS-Ag, HIV, WR. Pozdrawiam.